Belediye başkanlığından ağlayarak istifa eden Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti

Uzun süredir beyin tümörü ile mücadele eden eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti. Erdoğan, Uğurun istifa etmesini istemiş, Uğur da ağlayarak istifa ettiğini açıklamıştı.

Belediye başkanlığından ağlayarak istifa eden Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti
08 Eylül 2021 - 15:16

Mücadele ettiği beyin tümörü nedeniyle geçtiğimiz aylarda ameliyat olan eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti.

Ahmet Edip Uğur'un çocukları tarafından yapılan açıklamada, cenaze namazının 9 Eylül Perşembe günü, Balıkesir Zağnos Paşa Camii'nde öğlen namazına müteakiben kılımacağını kaydedildi. Defin işleminin ise Başçeşme Mezarlığında gerçekleşeceği belirtildi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Twitter'dan, "İstifasını ağlayarak açıklayan dönemin AKP'li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hayatını kaybetti. Ondan geriye AKP düzenini anlattığı bu sözler kaldı;

-Seçimle gelen emirle gider
-İstifam için ailemi tehdit ettiler"
 ifadelerini kullandı.

 

 

AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

Ahmet Edip Uğur, 7 Nisan 1950'de Balıkesir'de doğdu. Uğur, orta öğrenimini İstanbul Işık Lisesi'nde, yüksek öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Uğur, Balıkesir Milletvekili olarak 18. dönemde ilk kez Parlamento'ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı da yapan Uğur, 22. 23. ve 24. dönemde üç defa üst üste milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 'Mali ve İdari İşler Başkanı' olarak görev yaptı.

30 Mart 2014'teki yerel seçimlerde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ahmet Edip Uğur, 2017 yılında hem AK Parti'den hem de Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum