Duruşma salonuna avukat kıyafetiyle girenler çete liderini öldürdü

Hindistan Yeni Delhideki duruşma salonuna avukat kıyafetiyle giren iki kişi ünlü çete lider Jitendra Gogiyi öldürdü. Polis saldırganların öldürüldüğünü açıkladı.

 Duruşma salonuna avukat kıyafetiyle girenler çete liderini öldürdü
26 Eylül 2021 - 23:01

Hindistan'da avukat kıyafetiyle duruşma salonuna giren silahlı kişiler ünlü çete lideri Jitendra Gogi'yi öldürdü. Salonda çıkan çatışmada saldırganların polis tarafından öldürüldüğü bildirildi. 

KORİDORDA ÇATIŞMA

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de duruşma salonuna getirilen çete lideri Gogi, rakip bir çeteden olduğu düşünülen iki kişi tarafından öldürüldü. Polis saldırganların avukat kıyafetiyle duruşma salonun içerisinde oturmakta olduğunu bildirdi.

Gogi'nin kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklanırken çatışma adliye binasında büyük panik yarattı. Çete liderine yapılan saldırı ve ardından başlayan silahlı çatışma sonrasında koridorlarda siper alarak uçuşan mermilerden korunmaya çalışan insanların görüntüleri kameralara yansıdı. Polisin uzun namlulu silahlarla çete üyelerine ateş açtığı sırada olay yerinde kaçışan siviller arasında çocukların da olduğu görüntülendi. The Times of India çatışmada bir kadın avukatın yaralandığını söyledi.

 

ŞARKICI KAÇIRMIŞTI

Yakalanana kadar Yeni Delhi'nin en çok aranan ismi olan Jitendra Gogi geçen yıl Mart ayında 'cinayet' ve 'gasp' suçlamaları nedeniyle tutuklandı. Gogi'nin farklı eyaletlerde 'insan kaçırma' ve 'dolandırıcılık' gibi suçlamalarla da arandığı biliniyordu. Öyle ki çete lideri özellikle Haryana eyaletinde ünlü şarkıcı Harshita Dahiya'yı kaçırmıştı. 

GÜVENLİK TARTIŞMASI

Öte yandan saldırıyla birlikte duruşma salonundaki güvenlik açığı tartışması da başladı. Liberal popülist Aam Aadmi Partisi tarafından yapılan açıklamada 'polisin çatışma ihtimalinden haberdar olması' vurgulandı, böyle bir istihbarat varken saldırının düzenlenebilmesini 'büyük bir güvenlik açığı' olarak değerlendirildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum